Aylık Arşiv: Aralık 2013

En Uzun Gecede 1.BAK Akademi Ödülleri Sahiplerini Buldu

bak-00

1.BAK Akademi Ödül Töreni 21 Aralık 2013 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Ödül töreninin sunuculuğunu İsa Telci üstlendi. 

1. BAK Akademi Ödülleri Mehmet Güleryüz başkanlığında, Feza Sınar, Levent Bıyıklıoğlu, Nazım Özdemir, Yasemin Sezin ve Meryem Akkurt’tan oluşan SETEM Akademi Derneği tarafından gerçekleştirildi.

SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz ve SETEM Akademi Genel Koordinatörü Feza Sınar açılış konuşmalarını yaptı.

SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz;

“4 Kasım günü 1.BAK Akademi Ödülleri’nin ilk duyurumunu yaptık. Kısa süre içinde Belgesel, Animasyon, Kurmaca Kısa Film dallarında başvuru yapan ve ön elemeyi geçen filmler sitemize yüklendi. Toplamda 11.764 kişi internet üzerinden filmleri izledi. Finalistleri belirlemek için 2.587 kişi oy kullanarak, sinema alanında bugüne kadar en geniş katılımlı jüriyi oluşturdu. Bir çok ilki gerçekleştirdiğimiz 1.BAK Akademi Ödüllerine başvuran tüm filmler bizim için önemlidir .” dedi.

Genel Koordinatör Feza Sınar ise Yarının Sineması başlığına vurgu yaparak “20 yıl önce kurduğumuz genç sinemacılar platformunun da başlığı olan bu sözcüğü önemsiyoruz. O gün genç sinemacılar platformunda olan bugün önemli sinemacılarımız var. 1.BAK Akademi Ödüllerine katılan genç arkadaşlarımızın yarının sinemasının üreticileri olacağına inanıyoruz.” dedi.

Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi.

 

Belgesel dalında ödül kazananlar;

 

En İyi KurguBURAK TÜRTEN & SAMET VURGUN(ÇÖP)

En iyi SenaryoHASAN BASRİ ÖZDEMİR (TORUK)

En İyi Görüntü YönetmeniVEYSEL AKŞAHİN (TORUK)

En İyi YönetmenBURAK TÜRTEN (ÇÖP)

Jüri ÖzelBİR GÜN DAHA (AHMET KEREM KAYNAR)

SİYAHA BAKMAK (ZEYNEP ALTAY)

En İyi BelgeselÇÖP (BURAK TÜRTEN)

Animasyon dalında ödül kazananlar;

 

En İyi AnimatörERSİN KOZAN (SECRET MEMORİES)

En İyi SenaryoKAZIM BURAK ÇALIK (İKİ AĞAÇ)

En İyi YönetmenHAKAN BERBER (KIZ ÇOCUĞU)

Jüri ÖzelSİYAH YAĞMUR (MURAT BEKTAŞ)

En İyi AnimasyonİKİ AĞAÇ (TUĞBA ÖZER)

 

 

Kurmaca kısa film dalında ödül kazananlar;

 

En İyi KurguSİNAN SALAZ (UZAKLAR KORKULAR)

En İyi Görüntü YönetmeniAYKUT ALTINÖZ (ON KALA)

En İyi Erkek OyuncuYUSUF BERKAN DEMİRBAĞ (CESUR)

En İyi Kadın OyuncuHÜLYA AVŞAR (ANA)

En İyi SenaryoHÜSEYİN EKEN (ANA)

En İyi YönetmenEMRE SEFER (CESUR)

Jüri ÖzelRE-ERA (EMİR MAVİTAN)

SIRADAKİ (JALE AKGÖL)

En İyi Kurmaca Kısa FilmCESUR (EMRE SEFER)

UZAKLAR KORKULAR (SÜLEYMAN ŞAHİN)

 

1.BAK Akademi Ödül töreni ödüllerin sahiplerini bulmasından sonra toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

GÖSTERİM PROGRAMI

 SETEM  (Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve SETEM Akademi Derneği tarafından düzenlenen  1. SETEM Akademi BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) Ödülleri gösterim programı

14 ARALIK – CUMARTESİ GÖSTERİM PROGRAMI

SAAT

FİLM ADI

YÖNETMEN ADI

SÖYLEŞİ PROGRAMI

12.00

Bir Gün Daha 10’

Ahmet Kerem Kaynar

Söyleşi

12.20

Çöp 18’30’’

Burak Türten

-

12.40

Maşuk 18’25’’

Cevahir Çokbilir

-

13.00

Beş Çayı 13’

Ulaş Erdemir & A. Kerem Kaynar

Söyleşi

13.25

Bana Öyle Bakma 20’34’’

Çiğdem Karataş

Söyleşi

13.45

Kırık Kalem 14’41’’

Çiğdem Karataş

Söyleşi

14.20

Eylül’de Bile Gülmek 45’

İlknur Yılmaz

Söyleşi

15.05

Anlamak 20’

İlknur Yılmaz

Söyleşi

15.40

Gölün Kıyısında 16’27’’

Mehmet Emre Gül

-

16.00

İstanbul Belgeseli 14’

Murat Bayrak

Söyleşi

16.25

Siyaha Bakmak 12’16’’

Zeynep Altay

Söyleşi

16.45

Dar Ağacına Takılan Düşler 28’08’’

Rabia Coşgun

Söyleşi

17.20

Alatakolos 16’

Sencer Bulut

Söyleşi

17.40

Pedallar ve Topuklar 15’29’’

Sevda Doğan

Söyleşi

18.05

Köprü 12’

Soner Sert

-

18.15

BÛKEN SÛRî (Suriyeli Gelinler) 20’

Yaşar Oktay

Söyleşi

19.45

Gece Avcıları 15’

Murat Güney

Söyleşi

20.10

45 Gün 23’36’’

Ömer Güneş

-

20.45

Pırpırın Uçma Hayali 2’17’’

Hilal Dokur

-

20.50

Köy 6’33’’

Mehmet Yamak

-

21.00

Pencere 16’27’’

Çiğdem Gülçiçek

-

 

15 ARALIK – PAZAR GÖSTERİM PROGRAMI

SAAT

FİLM ADI

YÖNETMEN ADI

SÖYLEŞİ PROGRAMI

12.00

Scream 2’34’’

Alper Durmaz

Söyleşi

12.10

Secret Memories 5’30’’

Ersin Kozan

Söyleşi

12.20

Kız Çocuğu 4’31’’

Hakan Berber

Söyleşi

12.25

Dört Yapraklı Yonca 13’46’’

Hakan Berber

Söyleşi

12.50

DeathWill Be My Bridge 2’04’’

İlhami Tunç Gençer

Söyleşi

13.00

Uyanış 2’28’’

Mervenur Ülcan

Söyleşi

13.05

İki Ağaç 8’16’’

Tuğba Özer

Söyleşi

13.25

Toto 14’50’’

Can Fakioğlu

Söyleşi

13.50

Gökyüzü 18’

Hatip Kabak

Söyleşi

14.15

Bosna’da Gönlüm Sonbahar 25’56’’

Onur Kök & Kemal Sevimli

Söyleşi

15.00

Biyoloji Sınavı 6’

Ozan Yıldırım

Söyleşi

15.20

On Kala 10’

Aykut Altınöz

Söyleşi

15.45

I,II,III,IV 13’

Tufan Şimşekcan& Ozan Sihay

Söyleşi

16.10

Nereye Gittiklerini Söylemediler 4’29’’

Vahit Sarıtaş

-

16.15

Xal U Xwarze 18’

Zekeriya Akdoğan

Söyleşi

16.45

Ayaz Vurgunu 19’28’’

Aydın Kapancık

Söyleşi

17.15

El Yapımı Tanrıça 9’50’’

Aydın Yılmaz

Söyleşi

17.35

Re-Era 19’

Emir Mavitan

Söyleşi

18.10

Anahtar 9’50’’

Erol Çelik

Söyleşi

18.30

Duvar 20’

Burak Aktürk

Söyleşi

19.00

18. Gün 30’

Burak Aktürk & Yavuz Çakar

Söyleşi

19.30

Maviden Uzak Siyaha Yakın 20’

Burak Aktürk & Yavuz Çakar

Söyleşi

20.10

His / Siz 6’44’’

Caner Mermercioğlu

Söyleşi

20.20

Tesadüf Ya da Değil 17’27’’

Çağatay Özkan

Söyleşi

 

16 ARALIK – PAZARTESİ GÖSTERİM PROGRAMI

SAAT

FİLM ADI

YÖNETMEN ADI

SÖYLEŞİ PROGRAMI

17.00

Nacht Grenze Morgen 30’

Tuna Kaptan

-

17.30

TheMirror Of Memories 4’47’’

Damla Karataş

-

17.45

Cesur 11’24’’

Emre Sefer

Söyleşi

18.10

Lastik Papuç 8’19’’

Emre Şahin

-

18.20

Son Bakış 10’15’’

Fatin Kanat

Söyleşi

18.40

Toros Canavarı 8’45’’

Fırat Yavuz

Söyleşi

19.00

Patik 11’

Güven Kara

Söyleşi

19.20

Ana 14’47’’

Hüseyin Eken

Söyleşi

19.45

Sıradaki 4’45’’

Jale Akgöl

-

20.10

Araf 16’24’’

M. Emin Göl

Söyleşi

20.40

Siyah Yağmur 5’

Murat Bektaş

Söyleşi

20.55

Yarın 4’37’’

Şeyma Gök

Söyleşi

 

17 ARALIK – SALI GÖSTERİM PROGRAMI

SAAT

FİLM ADI

YÖNETMEN ADI

SÖYLEŞİ PROGRAMI

17.00

Az Kaldı 4’44’’

Mert Avadya

Söyleşi

17.15

Ali’nin Şişeleri 20’

Murat Düzyol

Söyleşi

17.30

Korsan Satıcı 2’39’’

Mertcan Demir

Söyleşi

17.40

Bardak Falı 11’50’’

Muhammed Özçelik

Söyleşi

18.00

Savaşın Renkleri 5’07’’

Murat Emre Cilasın

Söyleşi

18.15

Pazardan Sonra 6’06’’

Muzaffer Koyuncu

Söyleşi

18.30

Satranç 13’55’’

Müfit Semih Baylan

Söyleşi

19.00

Qapsül 17’26’’

Yakup Tekintangaç

Söyleşi

19.30

Salpa 12’11’’

Ramazan Kızılırmak

Söyleşi

19.50

Mevta ve Zaman 15’02’’

Ro Çil

Söyleşi

20.15

Kim Olduğu Belirsiz 8’40’’

Sercan Kule

Söyleşi

20.35

Çığlık 8’15’’

Şenel Gülbudak

Söyleşi

20.55

Uzaklar Korkular 20’33’’

Süleyman Şahin

Söyleşi

 

18 ARALIK – ÇARŞAMBA GÖSTERİM PROGRAMI

SAAT

FİLM ADI

YÖNETMEN ADI

SÖYLEŞİ PROGRAMI

17.00

Dönüşüm 5’

Ufuk Engin Can

-

17.05

Sistemin … 5’

Ufuk Engin Can

-

17.15

Toruk 32’

Hasan Basri Özdemir

Söyleşi

18.00

Hala 20’

Veysel Akşahin

Söyleşi

18.40

Bıyık 7’09’’

Umur Delimehmet

-

18.50

Kanarada Bir Çift Balık 5’

Vahit Sarıtaş

-

18.55

Cilt 7’44’’

Yunus Alkan

-

19.10

FGR 17’30’’

Doğacan Aktaş

-

19.30

SineMasaL6’45’’

Suat Eroğlu

-

19.40

Bumerang 9’44’’

Ufuk Erden

Söyleşi

19.40

Duymak 9’15’’

Ufuk Erden

Söyleşi

19.50

Keramet 9’29’’

Ufuk Erden

Söyleşi

20.00

Sevgi Kuşun Kanadında 6’50’’

Ufuk Erden

Söyleşi

20.10

Tik-Tak Tak-Tik 12’20’’

Ufuk Erden

Söyleşi

 

ÖDÜL TÖRENİ

Tarih: 21 Aralık Cumartesi 2013,
Saat: 20.00


SETEM AKDEMİ
Kazım Orbay Caddesi, Bomonti Park AVM
No: 3B 207F Bomonti / Şişli
Tel: 0212 523 41 75

Yarışmadaki videoları izlemek ve Oy vermek için tıklayınız

BAK ödüllerinde oy kullandığınız için teşekkür ederiz. 12-13-14 Haziran 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan iTVF, İstanbul TV Forum ve Fuarı'na ziyaretçi olarak katılmak ve düzenlenecek ödül töreninde yerinizi alabilmek için iTVF sitesinde yer alan Kayıt Formunu doldurabilirsiniz. Forma ulaşmak için lütfen tıklayınız.