Aylık Arşiv: Haziran 2014

2.BAK SETEM Akademi Ödülleri Belgesel Film Finalistleri Belli Oldu…

En İyi Belgesel
Karain 595
Rapunzel’in Dükkanı 308
Gizli Engel 120
Ezda 95
Demir Uçurtma 66
Şivan (Çoban) 50
Nataşa 48
Lat 48
Varosha:Hayalet Şehrin Hikayesi 45
Marmariç’te Bir Yaşam ve Permakültür 44
1 Gün 25
Bilinmeyen Yakınlar 24
Kıyı Kıyı 18
33 yıllık direniş – Berfo Ana 16
Ahşapkari 10
Zarok 7
Cibik 7
Bağır Baba’nın Çocukları 5
Alaca Han 4
Yolcu 0

En İyi Belgesel Senaryosu

Tuğba Batır  596
Emre Ertürk 317
Sultan Koca 97
Mehmet Uluç 91
Sedat Aygün 62
Mustafa Uluç 61
Beşir Islak 49
Ceyhun Yenidoğan 47
Ertan Gence-Neşe Ergün 43
Emrah Aksel 26
Belma Akkargan 21
Veysi Altay 21
Muhammet Beyazdağ 12
Çağla Erencan 12
Sinan Demirtaş 6
Melek Karadeniz 4
Sinan Arıkan- Ufuk Cihan Suludağ 1
Fatih Demir 0

En İyi Belgesel Yönetmeni

Tuğba Batır 596
Emre Ertürk 311
Sultan Koca – Furkan Özdemir 99
Mehmet Uluç 90
Sedat Aygün 64
Murat Haksever 52
Mustafa Uluç 47
Ceyhun Yenidoğan 45
Mehmet Ali Gök 44
Yavuz Selim Taşçıoğlu 43
Emrah Aksel 25
Adem Demirelli 23
Veysi Altay 17
Bilge Demirtaş – Özlem Sarıyıldız 16
Hande Bilgin 12
Muhammet Beyazdağ 9
Turgay Kural 7
Sinan Demirtaş 6
Sinan Arıkan 4
Fatih Demir 1

En İyi Görüntü Yönetmeni Belgesel Kategorisinde

M.Mustafa Koç 568
Olcay Oğuz 304
Turgay Köksal 102
Mehmet Uluç 99
Sedat Aygün 67
Murat Haksever 53
Ceyhun Yenidoğan 45
Hakan Akdeniz 45
Ahmet Sarp İlhan 41
Ömer Güneş 37
Emrah Aksel 25
Burkan Şıvgın 20
Bilge Demirtaş – Özlem Sarıyıldız 17
Gökhan Özkan 16
Veysi Altay 15
Hande Bilgin 11
Evren Gündoğdu 10
Sinan Demirtaş 5
Sinan Arıkan 2
Fatih Demir 2

En İyi Kurgu Belgesel Kategorisinde

Tuğba Batır – M.Mustafa Koç 583
Hacı Elmas 304
Turgay Köksal – Furkan Özdemir 91
Mehmet Uluç – Hüseyin Pamuk 82
Zuhal Tuzcu 49
Hacı Elmas 46
Hakan Akdeniz 45
Yavuz Selim Taşçıoğlu-Aykut Ercenik 43
Mustafa Uluç 42
Ceyhun Yenidoğan 37
Emrah Aksel 26
Adem Demirelli – Belma Akkargan 20
Bilge Demirtaş – Özlem Sarıyıldız 17
Hande Bilgin 12
Muhammet Beyazdağ 11
Aziz Çapkurt – Veysi Altay 9
İshak Ayvaz 7
Sinan Demirtaş 5
Sinan Arıkan 1
Fatih Demir 0

2.BAK SETEM Akademi Ödülleri Animasyon Film Finalistleri Belli Oldu…

En İyi Animasyon

Ağaç 51
S.O.S 47
Toplu Ulaşım 37
Gelecek 23
Tebeşir 20
Engelsizsiniz 20
Durak 17
Çerçeve 17
Merdivenler 16
Gutuu 15
Gülçin 15

En İyi Animasyon Yönetmeni

Hasan Yavuz 49
Ufuk Erden 47
Elif Sevda Demircan 37
Ramazan Oruç – Selin Gürlü 26
Yakup Tepeli 21
Gülçin Balta Tezcan – Ayten Başer 19
Erdal Çiftçi – Selin Gürlü 16
Buğra Uğur Sofu – Serdar Çotuk 15
Serdar Çotuk – Buğra Uğur Sofu 15
Zeynep Akpınar – Mertkan Doğruel 15
Nazlı Eda Noyan 8

En İyi Animatör

Hasan Yavuz (Ağaç) 48
Ufuk Erden (S.O.S) 48
Orçin Uzun (Toplu Ulaşım) 38
Gülçin Balta Tezcan (Çerçeve) 21
Zeynep akpınar “Gutuu” 21
Yakup Tepeli (Tebeşir) 20
Buğra Uğur Sofu – Serdar Çotuk (Durak) 19
Erdal Çiftçi (Engelsizsiniz) 19
Ramazan Oruç – Selin Gürlü (Gelecek) 18
Serdar Çotuk – Buğra Uğur Sofu (Merdivenler) 13
Nurbanu Asena – Nazlı Eda Noyan (Gülçin) 9

En İyi Animasyon Film Senaryosu

Hasan Yavuz 50
Ufuk Erden 48
Caner Şanlı 36
Reca Mermutoğlu – Selin Gürlü 29
Gülçin Balta Tezcan – Ayten Başer 25
Yakup Tepeli 24
Serdar Çotuk – Buğra Uğur Sofu 16
Mertkan Doğruel 14
Buğra Uğur Sofu – Serdar Çotuk 13
Erdal Çiftçi – Selin Gürlü 13
Nazlı Eda Noyan 5
Yarışmadaki videoları izlemek ve Oy vermek için tıklayınız

BAK ödüllerinde oy kullandığınız için teşekkür ederiz. 12-13-14 Haziran 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan iTVF, İstanbul TV Forum ve Fuarı'na ziyaretçi olarak katılmak ve düzenlenecek ödül töreninde yerinizi alabilmek için iTVF sitesinde yer alan Kayıt Formunu doldurabilirsiniz. Forma ulaşmak için lütfen tıklayınız.