Liseler Arası Kısa Film ve “İyilik” Temalı Senaryo Yarışması Sonuçları

Sinema Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), SETEM Akademi ve Koruncuk Vakfı iş birliğiyle düzenlenen nda birinciliği “Gerçek Hayaller” isimli filmiyle Ömer Kartelli elde etti.

Jürisinde Feza Sınar, Mehmet Güleryüz ve Ahmet Çadırcı’nın bulunduğu yarışmada birinciliğe “Gerçek Hayaller” filmiyle Ömer Kartelli ulaşırken, İsmet Sena Damcı ikinci, Miras Sercan Erdoğan da üçüncü oldu.

Jüri özel ödülünü Tutku Tüzüner ve Batuhan Hancağız kazandı. En iyi senaryo ödülünü ise Fatma Zehra Varlı aldı.

Sunuculuğunu Ali İhsan Varol’un üstlendiği ödül töreni  Işık Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü Koordinatörü Serkan Çıtlak, yaptığı açıklamada, “Bir tema belirleyelim istedik ve dünyanın iyi insana ihtiyacı olduğunu düşünerek ‘iyilik’ temalı yarışma yapmaya karar verdik. Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz yarışmamızı önümüzdeki yıllarda daha da genişletilmiş şekilde bulacağız. Başarılı olan kültür elçilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz ise yarışmanın bu yıl temellerinin atıldığını ve giderek gelişeceğine inandığını belirterek, “Yarışma kısa zamanda organize edildi. Gelen filmlerin hepsi de belli bir kalitenin üzerinde filmlerdi. Biz jüri üyeleri olarak çok beğendik ve heyecanlandık. Sinemamız adına umutla dolduk.” ifadesini kullandı.

SETEM Akademi Başkanı Feza Sınar da yarışmanın ileriki yıllarda daha geniş katılımlı olacağına inandığını ifade ederek, yarışmaya katılan öğrencileri kutladı.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yarışmadaki videoları izlemek ve Oy vermek için tıklayınız

BAK ödüllerinde oy kullandığınız için teşekkür ederiz. 12-13-14 Haziran 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan iTVF, İstanbul TV Forum ve Fuarı'na ziyaretçi olarak katılmak ve düzenlenecek ödül töreninde yerinizi alabilmek için iTVF sitesinde yer alan Kayıt Formunu doldurabilirsiniz. Forma ulaşmak için lütfen tıklayınız.