//8. İPEKYOLU FİNALİSTLER

8. İPEKYOLU FİNALİSTLER

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) in düzenlediği 8. Uluslararası İpekyolu Film Ödüllerine, Türkiye, Çin, Kırgızistan, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Suriye, Hindistan, Irak, Yunanistan, İran, Afganistan ve Pakistan’dan rekor sayıda başvuru gerçekleşti. Ön jüri  değerlendirmesi sonucu ulusal ve uluslararası kategoride finalistler belirlendi.

 

Finalistler ve ön jüriler;

ULUSAL BELGESEL FİLM FİNALİSTLERİ

Seval (Ahmet Keçili), Tülütabaklar “Ölümsüz Kahramanlar” (Yasin Öztürk),

Başka Vatanımız Yok (Bayram Küçük), Bir Ömür Anadolu (Özer Kesemen),

Kanalı Beklerken (Yasin Serindere), Çan: Bir Termik Kasabası (Mert Harmandar),

Uzun İnce Bir Yoldayım (Tuğba Kozan), -N’olacak?- (Merve Tülay),

Uzaklar Keşkeler ve Ömer (Ömer Dişbudak), Medar-ı Maişet Motoru (Kerem Evcil & Fatih Kıratlı)

 

Ön Jüri : Mehmet Güleryüz, Ensar Altay, Can Diker

 

ULUSAL ANİMASYON FİLM FİNALİSTLERİ

 

Orman Yarışı (Ali Tapan), Yansımalar (Cengiz Dallıkavak), The Needle / İğne (Ceylan Beyoğlu), The Social Family (Sinan Arslan), Malfunction (Ilgın Saçan), İnsan! Dur 1 Dakika (Eren Bektaş), Destansı Elmalar (Ali Tapan), Son (Orhan Umut Gökçek-Şeyma Kavak Gökçek), Sakula (Melek Dikilimustafa – Orhan Erkal), Monolog (Selin Akalın)

 

Ön Jüri : Şafak Tavkul, Neda Üçer, Hakan Taşkıran

 

ULUSAL KISA FİLM FİNALİSTLERİ

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye (Yavuz Akyıldız), Şeker Gıda (Ferman Narin)

Beyhude (Doğukan Hazar İskenderoğlu), Paydos (Öykü Orhan), Perdeler (Fırat Onar)

Çerçeve  (Berk Sata & Mert Sata), Yalnız Değilsin (M. Mustafa Şahin)

Non-Lineer (Mert Eşberk), Münhasır (Yeşim Tonbaz), Kafeste “In The Cage” (Suat Oktay Şenocak)

 

Ön Jüri : Mustafa Bülbül, Feza Sınar, Yasemin Sezin

 

ULUSLARARASI FİNALİSTLER

Azerbaycan                Such a Sweet Life (Lala Aliyeva-Klychkova)  /  Kısa Film, Fisherman (Yegana Abdulmammadova)  / Belgesel

Çin                              The Desert Walker (Chen Yang)  / Kısa Film, Reminiscences (Dai Yu)  / Belgesel,  the GRAY and the BLUE (Benjamin Barthélémy)  / Animasyon

Hindistan                   Hunger (Katyayan Shivpuri)  / Kısa Film, A Tale of Bad Morning in India (Stalin Kalidas)  / Belgesel, Wade (Upamanyu Bhattacharyya, Kalp Sanghvi)  / Animasyon

Irak                             Mousl 980 (Ali Mohammed Saeed)  / Kısa Film, Revolution on canvas (Ahmed Alsammar)  / Belgesel, It’s better there (Hassanain Al hani)  / Animasyon

İran                             Tehran’s plaque (Alireza Mahzoon)  / Kısa Film, Heartstring (Maryam Razaghi)  / Belgesel, Imaginary Scene (Neda Goodarzi)  / Animasyon

İtalya                          Yalla (Carlo D’ursi)  / Kısa Film, Wells of Hope (Lia Beltrami)  / Belgesel, Human? (Chiara Feriani)  / Animasyon

Kırgızistan                  Barberry (Adilet Baktybekov)  / Kısa Film

Özbekistan                 Larisa (Saida’loxon Masudxonov)  / Belgesel

Pakistan                     A Train Crosses the Desert (Rahul Aijaz)  / Kısa Film, Lost (Arham Mustafa)  / Animasyon

Suriye                         Blue Bead (Abdullatif Hamza Kanaan)  / Kısa Film, Searching for Abbas Kiarestami (Malas Twins)  / Belgesel

Türkiye                       Anoush (Deniz Telek)  / Kısa Film, Seval (Ahmet Keçili)  / Belgesel,                                    Raccoon with Bitcoin (Serdar Çotuk)  / Animasyon

Yunanistan                 Ifigeneia: no more tears (George Georgakopoulos) / Kısa Film

 

 

Ön Jüri : Annie G. Pertan, Ela Gürmen, Fethiye Erbay, Gülper Refiğ, Jale İncekol, Ulaş Işıklar, Orhan Koçak, Deniz Uğur

By |2020-11-17T13:35:13+00:00Kasım 17th, 2020|Duyurular|8. İPEKYOLU FİNALİSTLER için yorumlar kapalı